«Ал Андалус» – називали араби Піренейський півострів, але тільки південна частина зберегла назву Андалусія.

Прекрасний край гір і рівнин, річок і пагорбів, де виникли ще в давнину міста, що стали центрами культури, науки, мистецтва. У їхньому вигляді багато спільних рис: сліпуча білизна стін, оповитих рослинами, ковані решітки вікон і балконів, зелень, фонтани у внутрішніх дворах. Відсутня чітка єдина система планування, вражає безліч вузьких вулиць, що йдуть в різних напрямках, і дивовижне їх злиття з навколишньою природою.

Андалусія — ідеальне місце для подорожі та відпочинку. Тут і пляжний відпочинок, і цікаві архітектурні та історичні об’єкти, нічне життя, смачна їжа та вино.

Вона припаде до душі тим, хто шукає екзотики та цінує європейський комфорт. А туристи, що полюбляють більше природу знайдуть тут мальовничі гори з великою кількістю піших маршрутів, печери, водосховища та інших можливостей для активного відпочинку.

Андалусію по праву можна назвати «перехрестям цивілізацій» тому, що в цій місцевості за кілька тисяч років хто тільки не жив: фінікійці, карфагеняни, римляни, інші предки європейських народів.

Тут протягом декількох століть панували араби. Сліди мусульманського панування досі видно в Андалусії у всьому — від архітектури до слів у мові та рецептів національних страв. Складно знайти тут навіть маленьке містечко, де не було б арабської фортеці.

Коли їхати в Андалусію. Якщо ви хочете відпочити на морському курорті, то це з кінця травня до початку жовтня, потім вже може бути холоднувато. Однак майте на увазі, що в липні й серпні тут дуже спекотно.

Якщо ж ви не прив’язані до моря, то найкращий час для відвідування Андалусії — березень-квітень і вересень-жовтень.

В Андалусії найкраще зберігаються традиції, звідси пішли фламенко і корида, тут роблять найкращий хамон і херес, тут жили Дон Жуан, Кармен і мандрував Дон Кіхот, тут народилися Веласкес, Мурільо, Пікассо, Гарсія Лорка, Мануель де Фалья, звідси до Америки відправився Колумб.