Базальтові стовпи

Базальтові стовпи

Базальтові стовпи – вивержені гірські породи, геологічний пам’ятник природи місцевого значення, унікальний витвір природи. Інша назва – «чорне золото України». Мандрівники часто відвідують подібні локації, по всьому світу, де є ті самі стовпи Базальтові стовпи.

Ці стовпи мають в поперечному перерізі форму від чотиригранної до семигранної. Товщина стовпів коливається в межах від 0,6 до 1,2 м. Більшість з товщиною 0,8-1,0 м. Висота стовпів від 3-х до 30 м. Притаманна їм властивість давати прямий рівний розкол.

Кожен стовп воістину гігантський, і з урахуванням, що кар’єр має кілька ярусів, це надає дивовижну атмосферу.

Для чого їхати

  • Отримати цікаві неординарні фотографії
  • Помилуватися архітектурно бездоганними базальтовими брилами,
  • Покупатися в яскраво-бірюзовому озері або просто відпочити на березі під деревами.

У неділю може бути багато людей. В суботу ситуація набагато краще, а в будні так взагалі весь кар’єр майже пустий від туристів. Місцева природа створює дуже мальовничий пейзаж, а вода, яка затопила кар’єри, має насичений бірюзовим відтінком. Вона дуже чиста і в ній можна купатися. У центрі озера є невеликий острівець базальту, який місцеві прозвали “Островом кохання”.

Недоліки місця: 

  • багато сміття
  • на базальтових стовпах “красуються” імена “туристів”
  • дорога до кар’єру веде повз мальовничі ліси, але дістатися дуже непросто. У селах розбитий асфальт, подекуди – взагалі бездоріжжя. Їхати доводиться дуже обережно та повільно.

Як доїхати

Адреса: Рівненська область, Костопільський район, село Базальтове.

Дістатися можна потягом “Київ–Рівне” або “Київ–Ковель” (до Рівного), потім автобусом чи машиною доїхати до Костополя (35 км), а звідти – до сіл Базальтове або Берестовець (20 км).

Автомобілем з Києва 380 км повз Житомир, Рівне.