Глухівці кар’єр

Глухівці кар'єр

Розташований за координатами: 49.771599, 28.732520. Дивитись на мапі Google Maps. 

Глухівці знаходяться за 70 км від Вінниці та за 12 км від Козятина. Увагу туристів привертає справжнє диво природи – велика кількість білого піску і глини, які знаходяться як в самому селі, так і в його околицях. За 200 м до в’їзду в Глухівці зліва від дороги знаходиться діючий кар’єр, на дні якого в оточенні пісковиків лежить чарівне блакитне озеро. Слід додати, що хоча ви можете помилуватися цими прекрасними видами поблизу, нікому не дозволяється підходити занадто близько, тому просто помилуйтеся ними зверху!

Один з найбільших каолінових кар’єрів в Європі знаходиться в Глухівцях. (Каолін-провінція Китаю, де вперше люди почали видобувати глину, використовувану для виробництва порцеляни).

Тепер каолін використовується не тільки для виготовлення порцеляни та фаянсу. Спектр продукції, в якій він використовується, дуже широкий: виробництво паперу, кераміки (фарфор, плитка для підлоги), ізоляційних матеріалів для електрообладнання, вогнетривкі матеріали, Виробництво алюмінію, текстильне виробництво, кабельно-провідникова промисловість. Він також має високу вогнетривкість і низьку пластичність. Жовта глина служить сировиною для виробництва кераміки та гончарних виробів, таких як цеглини для будівництва будинків, черепиця, дренажні труби, горщики й т. д.

Глуховецький каоліновий завод працює з 1905 року. У той час виробничі потужності були зовсім іншими, ніж сьогодні – як і слід було очікувати від такої далекої епохи! У 2007 році він став частиною Quarzwerke Gruppe та отримав свою нову назву: AKW Ukrainian Kaolin Society. Потім почалася модернізація; були побудовані сучасні збагачувальні лінії й вдосконалені технології видобутку каолінових руд. Старі величезні ковшові екскаватори стали реліквіями, які можна побачити в музеях, але один гігант все ще стоїть на краю кар’єру – майже як експонат!