Історична місцевість, колишнє селище в Солом’янському районі. Розташовані між проспектом Перемоги, вулицями Янгеля, Виборзькою і Гарматою. Прилягають до місцевостей Відрадний, Грушки, Караваєві Дачі та Шулявка.

Назва — з 1854 року, коли Київська палата державних маєтностей почала здавати цю місцевість в оренду заможним верствам населення. Забудовані впродовж 1860—80-х років, де найкращою вважалася дача А. Шедель «Сан-Сусі», від якої пішла паралельна назва всієї місцевості. Після того, як у 1870-і роки на Казенні Дачі поширилася практика масового скуповування дачних земель підприємцями для будівництва фабрик і заводів (таким чином у 1882 році виник Механічний завод Гретера і Криванека, тепер завод «Більшовик», у 1911 році — фабрика грамплатівок Г. Їндржишека та Е. Гессе), територія Казенних Дач втратила дачний характер і певний час фігурувала як «Колишні Казенні дачі».

До 1910-х років селище Казенні Дачі простягалося між проспектом Перемоги і 3-ю Дачною вулицею (тепер Металістів), тоді ж розширене до 4-ї Дачної вулиці (тепер Виборзька).

Впродовж 1960—80-х років приватну садибну забудову на Казенних Дачах остаточно ліквідовано. Тепер тут  — жилмасив і промзона.

Comments

Залишити відповідь