Тбілісі, Старе місто

Тбілісі, старе місто

Ніде краще так не поєднується романтика минулого Грузії з її прагненням до нового, ніж Старе місто Тбілісі.
Звивисті вулички, всіяні розкинулися будинками, ведуть повз спокійних старих кам’яних церков до тінистих площ і проблескам ультрасучасного Моста Миру, що з’єднує береги річки Мткварі. Повсякденні кафе і богемні бари з модними лаунж-клубами, магазини килимів ручної роботи, нові хостели і невеликі незвичайні готелі.
Силует старої фортеці Нарікала контролює все, в той час як президентський палац 21-м століття в Грузії, з його куполообразним скляним куполом, дивиться на нього через річку.

Сванетія

Сванетія

Загадкові полонини Сванетії розташовані високо на Кавказі, в оточенні снігових вершин, альпійських лугів і лісів – рай для любителів піших прогулянок влітку.
У минулі часи Сванетія була тривалий час ізольована від зовнішнього світу, тому має свою власну мову і  традиційну культуру, символом якої є кошкебі (стародавні кам’яні оборонні вежі), які красиво стоять в її селах і 1000-річні фрески в її церквах.
Зараз в Сванетію літають і літаки.

Давид-Гареджі

Давид-Гареджі, печерний монатир

Розташовані в віддалених, посушливих землях недалеко від кордону з Азербайджаном, ці давно сакральні печерні монастирі були видовбані в скелі. Вони стали колискою середньовічної чернечої культури і фрескового живопису. Гробниці святих, яскраві 1000-літні фрески, пейзажі потойбічного світу і сама ідея, яку люди добровільно обрали – і все ще вибирають – жити в пустельних печерах, – все це разом робить відвідування Давид Гареджі приголомшливим. Хоча і знаходиться не близько, але реально організувати одноденну поїздку з одноденну поїздку з Тбілісі, Телаві або Сигнахи.

Казбегі

Степанцмінда (Казбегі)

Всього в годині їзди від Тбілісі, маленький місто Степанцмінда (Казбегі) є центром однієї з найбільш вражаючих, але в той же час і легкодоступних високогірних зон регіону. Вид Троїцької церкви на вершині пагорба, покритий масивним засніжених конусом гори Казбек, є найбільш знаковим зображенням Грузії. Численні пішохідні, кінні та гірничо-велосипедні маршрути ведуть по крутих долинах і до льодовиків, водоспадів, гірських перевалів і віддалених сіл – просто ідеально для того, щоб відчути смак високогірного Кавказу.

Comments

Залишити відповідь