Не всі волиняни знають, що маленьке селище Олика у XII ст. було столицею удільного князівства, а тепер тут знаходиться психіатрична лікарня з реабілітаційним центром для алкоголіків, яка розташована в замку-резиденції могутнього роду Радзівилів. Вони володіли Оликою з XVI ст. і аж до другої світової війни. <!–more–>

У 1564 р. Міхал Радзівіл, на прізвисько Чорний, збудував тут оборонний замок у стилі ренесансу. Це був один із перших на Волині квадратних бастіонних замків із насипними валами, чотирма кутовими бастіонами і облицьованим цеглою ровом. Його обороноздатність була настільки високою, що ні татари, ні турки, ані козаки Богдана Хмельницького не змогли його здолати.

У XVIII ст. на озброєнні замку було 202 гармати й 6 тис. ядер. Під час російсько-шведської війни цар Петро І наказав у 1706 році зняти ці гармати для озброєння своєї армії. Але грізні часи минули, замок втратив своє оборонне значення, і М. К. Радзівіл на прізвисько «Рибонько» у 1737–1755 рр. перебудував його на палац-резиденцію.

Під час Першої світової війни замок зазнав пошкоджень, але його відремонтував після 1920 р. останній власник — Януш Радзівіл. Оличський замок володів багатющою колекцією творів мистецтва. Залишки її прикрашають тепер Луцький замковий музей.

Замковий комплекс складається з чотирьох цегляних корпусів, розміщених по периметру подвір’я: три з яких — двоповерхові, один — триповерховий (головний).

Адреса: Олика, Волинська область, 45263

Стан: ведеться постійний косметичний ремонт без реставрації.

Comments

Залишити відповідь