Зміст:
Фінансовий звіт подорожі
Обмін на білоруські рублі
Несвіж
Мир
Ружани
Біловезька пуща
Берестейська фортеця
17 червня виїхали з Києва на автобусі.
18 червня о 3 годині ночі були на пункті пропуску Виступовичі. Автобус оглядали ретельно, як з українського так і з білоруського боку. Особисті речі, у багатьох були чималі рюкзаки, оглядали вибірково.
Тут ми проходими паспортний контроль на Білоруській стороні
Виїхали з митниці о 6:30.
Приїхали в Несвіж о 11:00. Група в нас була чимала — 48 осіб, і всім потрібно було обміняти долари на білоруські рублі. Тому біля обмінника вистроїлася чимала черга й це зайняло близько години, щоб усі обміняли.
Я не брав долари, а знайшов банкомат і зняв білоруські рублі зі своєї гривневої картки Приват Банку. За 500000 білоруських рублів у мене зняло 634,39 гривні + 12,44 гривні комісія, тобто всього 646,84 грн.
Хто міняв долари, то в них виходило за 20 доларів 397600 білоруських рублів.
Висновок такий: якщо б я зняв із картки гривні й обміняв на долари й потім у білоруські рублі то на сумі 500000 рублів я б зекономив 12 гривень.
Несвижська ратуша є найдавнішою серед будівель міського самоврядування, що збереглися на території Білорусі.
Через 10 років після отримання Магдебурзького права у 1596 р, ратуша була побудована.
Під час Північної війни ратуша горіла, її відбудували в 1752 р Велика пожежа 1836 р завдав непоправної шкоди споруді, особливо постраждали приміщення другого поверху. Вежа зменшилася із шести до чотирьох ярусів. Саме з цього часу й до кінця XIX ст. ратуша перебувала в занедбаному стані. Ремонтні роботи велися з різним ступенем інтенсивності майже до заходу існування Російської імперії. З кінця XIX в. і до 1939 р тут була міська Дума, повітовий старостат, поліцейська й міська управи. Після II Світової війни в ратуші розмістився районний Будинок культури, пізніше — Будинок піонерів і школярів, дитяча бібліотека.
З 1997 по 2004 рр. на пам’ятці архітектури XVI — XVIII ст. Несвижського ратуші, проводилися реставраційні роботи. Унаслідок фасади будівлі придбали свій первісний вигляд, відновлені верхні яруси вежі, знову (як і в XVI ст.) Вежу прикрасили міський годинник і оглядовий майданчик, інтер’єри 2-го поверху реконструйовані під музейну експозицію «Міське самоврядування Несвіжа XVIII — першої половини XIX ст.».
Пам’ятник духовному письменнику Речі Посполитої Симону Будному
Мета нашої подорожі до Несвіжу — це замок. Палацово-парковий ансамбль і костел Божого Тіла, внесені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Ціни на вхідні квитки:
Музей-заповідник “Несвіж” працює:
- в літній період – з 9.30 по 18.30. Придбати квитки для відвідування Палацового ансамблю можна не пізніше 17.30.
- в зимовий період – з 9.00 по 18.00. Придбати квитки для відвідування Палацового ансамблю можна не пізніше 17.00.
вихідні: 1 січня. Вівторок (з 01.04.2016 р по 30.04.2016 р).
Історія Несвижського замку
У першій половині XVI століття власником Несвіжа став один з найбагатших в Європі рід Радзивілів.
Перший камінь у фундамент Несвижського замку було закладено в 1583 році. Замок перебудовувався багато разів і в результаті набув вигляду палацу, що поєднує риси багатьох архітектурних стилів.
У 1764 і 1768 роках через антиросійську позицію тодішнього власника замку Кароля Станіслава Радзивілла, Несвіж був зайнятий російськими військами. Всі цінності замку були конфісковані, бібліотека з 10 тис. книг і архів були вивезені в Санкт-Петербург.
В кінці XIX століття біля Несвижського замку було закладено один з найбільших ландшафтних парків в Європі.
У 1939 році, коли в Несвіж увійшла Червона Армія і була встановлена радянська влада, Радзивіли покинули замок.
Після Другої світової війни в Несвіжський замку розміщувався санаторій, парк прийшов в запущений стан.
У 1993 році в Несвіжі був створений Національний історико-культурний музей-заповідник, куди увійшов і замок.
У 2004 році в Несвіжський замку почалися реставраційні роботи.
У 2005 році Несвижский палацово-парковий комплекс включений до Списку Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.
У червні 2011 року після активних реставраційних робіт Несвижский замок знову відкрив свої двері для відвідувачів.
Поряд із замком встаноновлений пам’ятник радянському воїну й горить вічний вогонь.
Двір замку
Що побачили в середині:
Після відвідин палацу прогулялися парком, і після по дорозі до автобуса оглягнули Костел Божого Тіла, який зараз на реставрації, але в середину можна зайти.
Костел Тіла Господнього (Фарний) у Несвіжі — архітектурна пам’ятка раннього бароко, перший бароковий храм, а також перший єзуїтський костел на території Речі Посполитої, родинна усипальниця князів Радзивіллів.
Збудований італійським архітектором Джованні Бернардоні у 1584–1593 рр. в комплексі з єзуїтською колегією, що проіснувала до 1826 року. Прототипом костелу є римський храм Іль Джезу, споруджений у 1584 році.
Виїхали з Несвіжу о 15:25. Приїхали в Мир о 16:00.
В Мирі ми відвідали Мирський замок.
Ціни на квитки:
Мирський замок є однією з найважливіших туристичних визначних пам’яток Білорусі, занесеним до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Історія Мирського замку
Мирський замковий комплекс (Мирський замок) — видатний приклад оборонного зодчества XVI століття. Він розташований у селищі Мир у Гродненській області Білорусі.
Найбільш ранні споруди виконані в готичному стилі і відносяться до XVI сторіччя. Цей білоруський замок був закладений на початку XVI століття князем Ілініч.
У 1568 році замок перейшов у володіння Миколи Радзивіла, який добудував його у стилі ренесансу.
Уздовж східної й північної стін замку був зведений триповерховий палац. Навколо побудовані земляні вали з бастіонами на кутах та ровом із водою. У північній частині розбитий сад в італійському стилі. Штучне озеро було створено на півдні.
Під час Наполеонівських воєн замок серйозно постраждав і стояв у запустінні понад століття.
Все ще перебуваючи в руках багатої родини Радзивіллів, він був відновлений на початку XIX століття і проданий Миколі Святополк-Мирському у 1895 році. Його син почав відновлення замку.
Під час 2 світової війни тут було єврейське гетто.
Після війни в замку жили ті місцеві жителі, будинки яких були зруйновані під час війни. Потім тут розташовувався військовий гарнізон.
У 2000 році ЮНЕСКО внесла Мирський замок до Списку Всесвітньої культурної і природної спадщини.
У грудні 2010 року після активних реставраційних робіт Мирський замок був відкритий для туристів.
Час роботи музею: пн-чт: з 10.00 до 18.00; пт-нд: з 10.00 до 19.00;
Каса працює: пн-чт з 10.00 до 17:20; пт-нд: з 09.00 до 18:20;
Право для безкоштовного відвідування — останній вівторок місяця.
Остання середа місяця з 9:00 до 11:00 — санітарна година.
Двір Мирського замку
Круті сходи в вежах
Кімната тортур
Декілька світлин з музею
День добігав кінця, автобус залишився на стоянці біля замку, а ми з речами пішли до місця стоянки, де розбили намети.
19 червня о 9.20 виїхали. Приїхали в Ружани о 10:40.
Ружанський замок
Замок перебуває на реставрації.
Ціни на квитки до музею, на територію вхід вільний.
Розклад
Підземелля
Палацовий комплекс у Ружанах — один з унікальних куточків Білорусі. Упродовж століть красивий архітектурний ансамбль, який називають білоруським Версалем, належав могутньої династії Сапегів.
У 1598 році маєток Ружани купив знаменитий магнат і політичний діяч, канцлер, один з авторів унікального зводу законів — Статуту Великого князівства Литовського — Лев Сапега. Саме за його наказом на початку XVII століття тут розпочалося грандіозне будівництво. У Ружанах з’явився замок із трьома вежами, що поєднує в собі риси оборонної фортеці й парадного палацу.
У XVII столітті Ружанський замок був значущим центром політичного життя Великого князівства Литовського. Тут вирішувалися багато державних питань, проходили прийоми послів і королів.
У другій половині XVII століття палац пережив не найкращі часи, був розграбований і напівзруйнований. Причиною стали міжусобиці серед місцевої шляхти й Північна війна.
У 1770-і роки власник Ружан канцлер Олександр Сапега знову відбудував резиденцію. Завдяки саксонському архітектору Яну Самуелю Беккеру неприступний замок перетворився у витончений палац із садами, парками, оранжереями.
У роки Першої світової війни комплекс знову був зруйнований, але найбільшої шкоди палацу завдала Друга світова війна.
Збереглися головний і східний корпусу, в’їзна брама та флігелі.
Влітку 2008 року у старовинній резиденції Сапегів почалися реставраційні роботи й історичні розкопки.
Дотепер оновлені центральні в’їзні ворота — Брама, відновлені бічні флігелі. І сьогодні Ружанський замок частково відкритий для туристів.
У східному флігелі працює музей «Палацовий комплекс Сапегів», де можна побачити автентичні предмети й елементи інтер’єру. Один із залів присвячений династії Сапегів, у галереї проходять виставки білоруських художників.
І ще декілька фотографій з Ружан
В 13:30 виїзд. В 15:20 приїхали до Біловезької Пущі.
Біловезька пуща (біл. Белавежская пушча, польск. Puszcza Białowieska) — найбільш великий залишок реліктового первісного рівнинного лісу, який, згідно з уявленнями, що склалися в сучасній науці, у доісторичні часи ріс на території Європи. Поступово він був вирубаний, але у відносно незайманому стані у вигляді великого масиву зберігся тільки в Біловезькому регіоні на території сучасної Білорусії й Польщі. Біловезьку пущу відносять до екорегіону під назвою «сарматський змішаний ліс».
Ціни на вхідні квитки:
Ціни на прокат велосипедів
Тут група розділилася. Більшість обрали оглядову екскурсію на автобусі, інші взяли напрокат велосипеди.
Оглядова екскурсія закінчилася дегустацією місцевої самогонки.
Оглянули вольєри з тваринами. Туди вхід 25000, але можна не входити через касу пройти далі і звернути до вольєрів без квитка.
Виїхали з пущі о 20:00. Стали на стоянку о 20:30 недалеко від Кам’янеця.
Бригада спеців притоптує траву
Готуємо вечерю на газовому пальнику. Вогнища в Білорусі заборонено розводити
Зранку 20 червня вирушаємо в Берестя (Брест) у Берестейську фортецю.
Берестейська фортеця (біл. Бресцкая крепасць, фортеця Брест-Литовську) – фортеця в межах міста Бреста в Білорусі. З 1971 — меморіальний комплекс.
Наша синьо-жовта стрічка
Почесний караул
Ще трохи фотографій
Довго не затримувалися в Бересті. Приблизно о 13:30 вирушили до Пінська і зрештою додому.
У Пінську зайшли до супермаркету купити згущеного молока, а так особливо немає що купувати в Білорусі, ціни вище на 10–20%.
На митниці (той самий пункт через який в’їжджали) були о 23:00. Пройшли швидше за 1,5 години.
У Київ приїхали 21 червня о 6:00.
- Транспорт (автобус) 1250 грн
- Вхідні квитки до музеїв 460 грн
- Основне харчування (загальне) 150 грн
- Додаткове харчування (морозиво, кава та ін.) 170 грн
- Сувеніри (сгущонка) 80 грн
- Організаційний збір 100 грн
Всього: 2210 гривень
Організатор подорожі: ТК “Гряда”
Керівник: Alex
Comments