Турецький бастіон

Турецький бастіон є оборонною спорудою старої частини міста Кам’янець-Подільського. Саме ж спорудження відносять до Північно-Західним укріплень. Свою назву Турецький бастіон набувпісля того, як цю частину фортеці, найбільш слушну для обстрілу  дороги що веде до замку, вдосконалили турки під час окупації Кам’янця в 1672–99 рр.

Бастіон є великою чотирьохарочною спорудою, у якому містяться тюремні приміщення, амбразури для гармат. Висотою бастіон близько 9–11 метрів. Всі чотири приміщення казематів за своєю структурою однакові й мають однакові розміри: ширину 6 м, довжину 9 м. Входом вважався тамбур із каменю. Всі приміщення каземату були розділені коробчатими приміщеннями, до половини наявної висоти засипаними землею.

У 1753 році німецьким інженером Християном Дальке була проведена реконструкція укріплень. Звідси пішла й ще одне відома назва — форт Дальке. Тюремні приміщення почали потроху руйнуватися вже на початку XIX століття, тому було вирішено зміцнити їх стовпами як кам’яними, так і дерев’яними, а згодом каземати й повністю перебудували і пристосували під складські приміщення.

На території також знаходилась крамниця, яка у 1856 була перероблена під театр місцевим театралом Яном Пекарським. Спочатку, а точніше цілих п’ять років, все п’єси виконувалися польською мовою, а з 1861 року вже й російською. У травні 1918 року театр припинив існування, так як повністю згорів. У наш час тільки на фотографіях можна побачити, яким же був легендарний театр міста тих часів. Разом із театром пропав і не дуже великий Театральний провулок.

Цікаво те, що Турецький бастіон був з’єднаний суцільним кам’яним парканом із вітряними воротами.

Координати: 48° 40’48.46”N, 26° 34’24.67”E

Адреса: м. Кам’янець-Подільський, вулиця Ковальська

 

Comments

Залишити відповідь