Чернелицький замок

16 км на північ від Городенки, недалеко від Дністра, стоїть замок, який належав родині Ценських. Він був збудований у XVII столітті за часів Чарториських. Замок має квадратну форму з чотирма бастіонами й оточений двохметровими мурами та земляними насипами. На заході до куртини прибудований палац з одним поверхом та пілястрами. Замок був пошкоджений у 1672 та 1676 роках під час війни з турками, але відіграв важливу роль у польсько-турецькій війні 1685-1691 рр. Ян III Собеський використовував замок як місце для зберігання провіанту та фуражу для своєї армії. Замок належав родині Чарториських, Галеських, Потоцьких, Станецьких та Ценських. Останнім, хто жив у замку, був Мауріцій Ценський. Після його смерті в 1817 році, замок почав занепадати та перетворився на руїни.

На сьогодні збереглися високі до 6-ти метрів висотою мури, в’їзна вежа з арковим під’їздом, декорована різьбою та гербом “Погоня”, і великі волюти по боках вікон. З внутрішньої сторони двору брама декорована гербом Єфросинії Станіславської, другої дружини князя Міхала Чарториського, княгині Чарториської, воєводини Брацлавської. Декор замку виконано в формах раннього бароко.

Посеред замку замість парку виросли яблуні, а людські городи розташувались попід самими стінами.

За переказами під замком є таємні ходи, що ведуть до замку у Раковці. А насправді підземні ходи правда були, але один – до Дністра, а другий – до костьолу в центрі села попід центральною вулицею. Над дверима костьолу – різьблений герб „Погоня”.

Координати: 48°48′44″ пн. ш. 25°25′48″ сх. д.

Будівник: родина Чарторийських

Початок будівництва :поч. 17 соліття

Стан: руїни

Архітектурний стиль: ренесанс

Comments

Залишити відповідь