Новопланівський міст

Новопланівський міст з’єднує між собою два береги річки Смотрич. Кам’янець-Подільський посідає третє місце в Україні за кількістю архітектурних пам’яток після Києва та Львова. У ньому їх близько двохсот, і Новопланівський міст — один із них.

Перед спорудою Новопланівського моста проводилася забудова східного берега річки Смотрич. А 31 січня 1874 року відбулося урочисте відкриття цього мосту, яке стало досить важливою віхою в житті стародавнього міста Кам’янця-Подільського. Місту вдалося остаточно вирватися з тісної вже для нього петлі, яку утворила річка Смотрич, на нові і привабливі для нього простори.

Міст перекинутий над дуже красивим каньйоном, головна й основна його функція — з’єднувати Старе місто з Новим.

Величезний і потужний міст був побудований за проектом, розробленим губернським архітектором Песке, а роботами з будівництва моста керував відомий у місті архітектор Костенецкий. Загальна довжина моста становить 149 метрів, а висота його налічує близько 38 метрів. Від Новопланівського моста бере свій початок найдавніша вулиця Нового міста — вулиця Князів Коріатовичів.

Проходячи по цьому мосту, у туриста залишаються незабутні враження від панорамної краси, що відкривається перед очима. З лівого боку можна побачити старовинну Гончарну вежу, яка нависає над річкою Смотрич і створюється враження, що вона ось-ось впаде в неї. Ця вежа була побудована на кошти гончарного цеху в 16 столітті.

По правій стороні Новопланівського моста розташована кам’яні сходи, спустившись по яким можна побачити хиткий підвісний міст, який до появи Новопланівського був єдиним варіантом проходу з Нового міста у Старе.

 

Координати: 48 ° 40’40.15”N, 26 ° 34’39.25”E

Адреса: м Кам’янець-Подільський, вул. Троїцька

 

 

Comments

Залишити відповідь