Фортеця Суоменлинна

Фортецю на островах побудували в кінці XVIII шведи, але вже в 1808 р. в рамках російсько-шведської війни після нетривалої облоги вона відійшла російській армії. Під час Першої Світової фортеця була помітно укріплена, щоб захистити від атак Петербург. Після проголошення незалежності Фінляндії спалахнула війна, з 1918 року вона служила концтабором для фінських червоногвардійців. Під час Другої Світової тут базувалися німецькі катерні флотилії.

Переломним в історії Суоменліна став 1973 р. коли з військового об’єкту вона стала культурним і як один з районів увійшла до складу великого Гельсінкі. А в 1991 р. фортеця була взята під охорону ЮНЕСКО. В даний час Суоменлинна вважається музеєм просто неба. Тут розміщується кілька цікавих експозицій, в’язниця, а також проживає близько 800 чоловік.

Час роботи: прогулятися по фортеці можна в будь-який час року, проте більшість музеїв відкрито лише з травня по жовтень.

Вартість квитків: на територію вхід вільний, відвідування 1 музею обійдеться в 5-8 євро (дорослий) і 2-4 євро (дитячий), виняток – музей митниці (безкоштовно). За Helsinki Card практично будь-який музей можна відвідати безкоштовно або за зниженими цінами, також безкоштовно проводяться екскурсії англійською мовою.

Сайт: www.suomenlinna.fi